Elif

Bana hep gelen bazı mailler olurdu ve bunlar genelde bazı kişilerin sağlıkları ile ilgili olurdu. ben de böyle şeylere pek inanmadığımdan dolayı o mailleri genelde önemsemezdim. Ancak dün bir arkadaşım ile konuşurken Istanbul’dan bir arkadaşımızın çocuğunun bir hastalığı olduğunu öğrendim. Kendisine sorduğumda bir mail atacağını ve orada detayları vereceğini söyledi. Ben de belki yardımım dokunur ümidiyle bu uazıyı yazmak istedim. Gelen mail ve Elif’in hastalığı ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir.

 

Çok yakın bir arkadaşımın kızına beyin sapı tümörü teşhisi kondu..Biraz ümitsiz diyor doktorlar ama Allah’tan ümit kesilmez.Maili göndermekteki amacım mailin yayılmasıdır..Belki etrafında bu hastalığa tanık olup kurtarılmış hastalar olabilir.Aşağıda ki linkte çekilen emar ve bulguları var.İlgilenirseniz sevinirim.

Teşekkürler

 

 

Elif KAN

Doğum Tarihi: 13.05.2007

Sol gözde kayma ve sol kirpiğini istemsiz olarak kırpamama problemi ile 11 Mayıs 2011 tarihinde göz doktorunda muayene edildi. Göz doktoru sorunun Nöroloji veya KBB tarafından incelenmesi gerektiğini iletti.

17 Mayıs 2011 tarihinde Nöroloji doktoru tarafından MR çekilmek üzere, Okmeydanı SSK hastanesinden 24 Mayıs 2011 tarihinde MR çekildi ve aynı gün aynı hastanede bir beyin cerrahı tarafından beyin sapında tümör olduğu saptandı.

25 Mayıs 2011 tarihinde, Prof. Dr. Türker KILIÇ, Doç. Dr. Yaşar BAYRİ, Prof. Dr. Memet ÖZEK tarafından yapılan incelemeler sonucunda beyin sapı tümörü doğrulandı ve cerrahi müdahale yapılamayacağı söylendi.

30 Mayıs 2011 tarihinde 6 hafta boyunca, haftada 5 gün, 15 er dakikalık Radyoterapi süreci başlayacaktır.

Halen gözlerde odaklanma problemi, artan denge sorunları, halsizlik, tükürük tutamama, derin ve sayıklayarak uyku ve en önemlisi uykuda kısmen de olsa solunum problemleri yaşanmaktadır. Konuşma güçlüğü ve bilinçle ilgili herhangi bir problem yoktur. Bu problemler özellikle 11 Mayısta gidilen göz muayenesinden sonra tespit edilmiştir.

 

Çekilen MR ve raporlar ile ilgili aşağıdaki linklerden gerekli dosyalara ulaşılabilir.

MR raporu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *